Advertisement
Advertisement

Tajemnica Zawodowa – Nowy serial od dziś w TVN!

Tajemnica zawodowa to nowy serial, w którym elementy prawnicze łączą się z medycznymi. Poruszające ludzkie historie pozwolą zrozumieć zawód obrońcy i lekarza z różnych perspektyw. Widzowie będą mieli okazję obserwować historie rozgrywające się zarówno na sali sądowej, jak i poznać przypadki kliniczne inspirowane autentycznymi. To także opowieść o poszukiwaniu, zmuszającym nas do ciągłej „podróży” i zmian, swojego miejsca w życiu. O oswajaniu problemów, które wydają się nie do przejścia.

Rocznica ślubu Julii i Andrzeja. Żurawski spóźnia się, trudny poród pacjentki przedłuża się. Tego dnia Julia dostaje raport prywatnego detektywa – dowiaduje się, że mąż zdradza ją z koleżanką z pracy, również lekarką, Kingą. Detektyw, Paweł Miller nie pozostawia jej złudzeń – to nie wygląda na przelotny romans, tylko drugie życie pana doktora, które trwa od dwóch lat. W momencie, gdy Julia dostaje wiadomość o zdradzie, Andrzej zostaje brutalnie napadnięty w szpitalu. Dostaje kilka ciosów nożem. W stanie krytycznym trafia na stół operacyjny, a potem na OIOM.

Nożownikiem okazuje się Darek Jóźwiak, mąż Patrycji, pacjentki, która popełniła samobójstwo po nieudanej operacji przeprowadzonej przez Andrzeja, pozbawiającej ją możliwości posiadania dzieci. O tragiczną śmierć żony Jóźwiak obwinia doktora Żurawskiego. Zaatakował w szale rozpaczy. Nie wiadomo, czy Andrzej przeżyje…

Julia musi odłożyć na bok osobisty żal i stanąć przy rodzinie – mężu i dwóch dorastających córkach, 14-letniej Lence i 16-letniej Pauli, zakochanych w ojcu.  Stara się. Zataja prawdę o zdradzie przed dziećmi. Co innego jest teraz ważniejsze. Ojciec Julii, Wiktor, właściciel prestiżowej kancelarii adwokackiej w mieście, jest zaszokowany atakiem na zięcia. Od lat nie utrzymuje kontaktów z córką i jej rodziną. Odkąd rozwiódł się z jej matką, Julia nie chce go znać. Teraz Wiktor – poruszony tragedią – impulsywnie oświadcza się swojej wieloletniej partnerce, Monice Litwin. Monika jest prawniczką, pracuje w kancelarii Wiktora, jednak to połączenie życia prywatnego i zawodowego nie wychodzi jej na dobre. Monika od jakiegoś czasu ma plan usamodzielnienia się, nawet kosztem związku ze starszym od siebie mężczyzną. Ale nie spodziewała się oświadczyn…

Zobacz także: Tajemnica zawodowa – oto bohaterowie nowego serialu TVN

Julia musi bronić rodziny – suma, o którą walczy Monika z Jóźwiakiem jest zawrotna. Sprawa sensacyjna i niejednoznaczna… Żurawska prosi o pomoc najlepszego prawnika, jakiego zna – swojego ojca, Wiktora, którego wspomaga detektyw i przyjaciel – Paweł Miller.  Zrozpaczona kochanka Andrzeja, Kinga jest gotowa zeznawać na jego korzyść. Nie martwi się, że ich romans wyszedł na jaw. Górska czekała, aż będą mogli przestać kłamać, Andrzej rozwiedzie się i będą razem. Julia wie, że sprawa dopiero się zaczyna, a Andrzejowi grozi proces karny… Czy będzie w stanie bronić męża, który tak bardzo ją zawiódł?

Tajemnica Zawodowa - Nowy serial od dziś w TVN!

fot. TVN

Producentami wykonawczymi serialu Tajemnica zawodowa jest Dorota Kośmicka-Gacke – Jake Vision DGA Studio (Druga szansa, Motyw, Diagnoza) i Jan Kępiński (Milionerzy, Agent – Gwiazdy). Projekt powstaje na zlecenie TVN. Za scenariusz odpowiadają: Ewa Popiołek, Marek Kreutz i Dorota Jankojć. Serial oparty jest na autorskim pomyśle stacji. Za kamerą stanął wielokrotnie nagradzany Marek Lechki (Pakt, Bez tajemnic) oraz Kristoffer Rus. Operatorem zdjęć jest Paweł Flis (W głębi lasu, Demon). Funkcję kierownika produkcji pełni Robert Feluch, a reżysera castingu – Piotr Bartuszek. Autorem scenografii jest Marcelina Początek, charakteryzacją zajmuje się Kinga Krulikowska, a projektantką kostiumów jest Dorota Williams. Montażem zajmują się Piotr Wójcik i Bartłomiej Piasek. Za muzykę odpowiada Maciej Milewski.

Emisja pierwszego odcinka już dziś o godzinie 21:30 w TVN i Playerze!


Źródło: Informacja prasowa, ilustracja wprowadzenia: TVN

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?