Będzie grane! – czyli growe premiery maja

Kolejny miesiąc, kolejne premiery. Kwiecień zdecydowanie należał do Sony i jego kolejnego tytułu na wyłączność – Days Gone. Choć produkcja spotkała się z wyjątkowo skrajnymi ocenami recenzentów, to sami gracze pochlebnie wypowiadają się na temat gry od Bend Studio. Naszą recenzję Days Gone możecie sprawdzić tutaj, a tymczasem przyjrzyjmy się jakie tytuły zadebiutują już w maju!

 

Close to the Sun – 2 maja

Close to the Sun to przygodowa gra utrzymana w klimacie horroru. Jej akcja toczy się w alternatywnej wersji XIX wieku, który dzięki wynalazkom słynnego futurysty Nikoli Tesli zmienia i rozwija się w szybkim tempie. Gracze znajdują się na pokładzie Heliosa, przesiąkniętego grozą i tajemnicą kolosalnego statku badawczego. Twórcy czerpali inspiracje z takich gier jak Layers of Fear, Outlast, czy SOMA – dlatego możemy spodziewać się mrożącego krew w żyłach tytułu.

Platforma: PC

Rage 2 – 14 maja

W Rage 2 trafiamy na zrujnowaną w wyniku uderzenia asteroidy Ziemię. Ludzie którym udało się przeżyć katastrofę zostali zmuszeni do ugięcia się pod rządami twardej ręki wprowadzonej przez Generała Crossa. Nasz bohater – Walker – ostatni ze Strażników Vineland, postanawia pokrzyżować plany totalitarnego przywódcy. Do naszej dyspozycji oddany zostanie rozległy otwarty świat na który składać się będą pustynie, opuszczone miasteczka, bagna, czy dżungle. Oprócz eksploracji świata naszym zdaniem będzie likwidowanie hord przeciwników, których eliminować będziemy za pomocą różnorodnego arsenału, a także specjalnych umiejętności bohatera.

Platforma: Xbox One

Zobacz również: Risk of Rain 2 – wrażenia z early access. Piękno w prostocie!

A Plague Tale: Innocence – 14 maja

A Plague Tale: Innocence zabierze nas do średniowiecznej Francji. Akcja gry osadzona jest w 1349 roku i skupia się na poszukiwaniu matki przez dwójkę rodzeństwa. Amicia i Hugo swoje poszukiwania prowadzą w opanowanym przez dżumę świecie, a na ich drodze stają strażnicy inkwizycji oraz zdziczałe hordy szczurów. To właśnie szczurom twórcy poświecili bardzo dużo uwagi, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć jak gryzonie unikają źródeł światła, czy walczą między sobą o największy kawałek mięsa.

Platforma: PC, PS4, Xbox One.

Team Sonic Racing – 21 maja

Team Sonic Racing to zręcznościowa gra wyścigowa z najszybszym jeżem świata w roli głównej. Otrzymamy tutaj do wyboru piętnaście postaci z uniwersum Sonica, z którymi staniemy do wyścigów na niezwykle barwnych trasach.  Gra stawia na kooperację między graczami, którzy będą mogli wymieniać się bonusami i premiami do szybkości. Rozgrywkę na podzielonym ekranie podjąć będzie mogło do czterech graczy, natomiast w rozgrywce sieciowej do wyścigu stanie nawet do dwunastu graczy.

Platforma: PC, PS4, Xbox One, Nintendo Switch.

Zobacz również: The Elder Scrolls Blades ma na koncie już ponad 1.5 mln dolarów!

Layers of Fear 2 – 28 maja

Layers of Fear 2 to kolejna odsłona psychodelicznego horroru od polskiego studia Bloober Team. Kolejna część nie przyniesie kontynuacji losów obłąkanego malarza z pierwszej części. Gra porzuca malarstwo na rzecz kinematografii. Akcja rozgrywać będzie się na statku, na którym trwa casting do tajemniczego filmu, a naszym bohaterem będzie aktor, który pragnie stać się gwiazdą srebrnego ekranu. Wszystko wskazuje na to, że nasza psychika po raz kolejny zostanie wystawiona na próbę, a Bloober Team dostarczy nam kolejną przerażającą produkcję.

Platforma: PC, PS4, Xbox One

Ilustracja wprowadzenia: Bloober Team

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?