Jak oglądać filmy i seriale Marvela? Przewodnik po uniwersum.

W jakiej kolejności oglądać produkcje Marvel Studios? To coraz częściej zadawane pytanie w czasach, w których obok filmów MCU nie da się już przejść obojętnie. Największe kinowe uniwersum w historii od 10 lat przyciąga wciąż nowych fanów zdobywając popularność zarówno pośród młodych, jak i starszych widzów. Filmowy świat Marvela złożony jest już z 20 filmów pełnometrażowych podzielonych na 3 fazy. Do tego należy jeszcze dodać 5 filmów krótkometrażowych oraz 10 seriali powiązanych w większym lub mniejszym stopniu z produkcjami kinowymi.

Kluczową informacją dla rozpoczynających przygodę z Marvelem jest to, że fabuła filmów nigdy nie nawiązuję do seriali, co w drugą stronę działa już inaczej. Krótko mówiąc – nie trzeba oglądać seriali aby orientować się w wydarzeniach przedstawianych w filmach, trzeba jednak oglądać filmy aby zrozumieć szerszy kontekst niektórych seriali.  Co najważniejsze seriale Marvela w przeciwieństwie do filmów nie reprezentują w dużej mierze wysokiego poziomu. O tym co oglądać warto, a czego lepiej unikać dowiecie się na kolejnych stronach

Poniższa grafika w najlepszy sposób (chronologicznie) pokazuje w jakiej kolejności oglądać filmy i seriale Marvela.

filmy marvela

Fot. C|Net

Na kolejnej stronie przybliżamy fabułę filmów i seriali Marvela, polecając oraz odradzając oglądnie niektórych tytułów.

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?