365 dni trafi do kin w Walentynki 2020. Next Film rozpoczyna współpracę z Blanką Lipińską

Niedawno informowaliśmy, że 365 dni, bestseller Blanki Lipińskiej, który reklamowany jest jako połączenie Pięćdziesięciu twarzy Greya z Ojcem Chrzestnym, doczeka się filmowej adaptacji. Poznaliśmy kolejne szczegóły ekranizacji powieści.

Dystrybutor kinowy Next Film, Wydawnictwo AGORA oraz Blanka Lipińska poinformowali, że rozpoczęli współpracę,  na mocy której dojdzie do wydania trzeciej części bestsellerów 365 dni i Ten dzień oraz produkcji filmu fabularnego. Za realizację kinowej ekranizacji odpowiadać będzie firma EKIPA, która zrealizowała niedawnego Underdoga.  Ujawniono również, że premiera filmu zaplanowana jest na przyszłoroczne walentynki.

„Bardzo się cieszę na współpracę z Agorą, która stanowi kolejny etap w realizacji planu, jakim było wydanie książki i doprowadzenie do jej ekranizacji. Tym działaniom podporządkowałam całe swoje aktualne życie. Współpraca z Edipresse Książki zagwarantowała mojej debiutanckiej powieści „365 dni” sukces i status bestsellera. Teraz przyszła pora na kolejny krok, który zamierzam wykonać wspólnie z Agorą – koncernem nie tylko wydawniczym, ale i, co dla mnie ważne, dystrybutorem filmowym. Jest to oczywista decyzja w kontekście ekranizacji, do której przygotowania już wystartowały. Aktualnie skupiam się na ogromnie pracy, która mnie czeka, a czas na emocje nadejdzie wraz z premierą III części książki oraz filmu” – mówi Blanka Lipińska.

View this post on Instagram

!!! NIESPODZIANKA !!! Chciałam poinformować, że po roku współpracy żegnam się z Wydawnictwem @edipresseksiazki dziękując za wspaniałą współpracę i ogrom miłości jaki od nich dostałam. Witam się natomiast z @wydawnictwo_agora , z którym poza tym, że wydam III cześć – „Kolejne 365 dni” zrealizuje także film, na który czekacie! A jego premiera, będzie miała miejsce w ❤️❤️❤️ WALENTYNKI 2020 ❤️❤️❤️ „Next Film i Wydawnictwo Agora witają na pokładzie nową autorkę – Blankę Lipińską. Nasza współpraca prowadzić będzie do wydania kontynuacji bestsellerów „365 dni” i „Ten dzień” oraz produkcji filmu. Producentem filmu będzie EKIPA (Underdog), a jego premiera planowana jest na walentynki 2020” Cieszycie się ? 😁

A post shared by Blanka Lipinska (@blanka_lipinska) on

Poza wymienionymi wyżej informacjami wciąż niewiele ujawniono na temat samego filmu. Na pewno na stanowisku reżysera nie zasiądzie Maciej Kawulski, reżyser tegorocznego Underdoga, który zdementował w styczniu medialne rewelacje o swoim zaangażowaniu w 365 dni, co oznacza, że nadal niewiadomą jest osoba reżysera, scenarzyści oraz obsada.

Zobacz również: Doda stworzy film o Dziewczynach z Dubaju. Nie rezygnuje również z aktorstwa

Książka 365 dni to debiut Blanki Lipińskiej oraz wydawnicza sensacja 2018 roku. Głośna powieść erotyczna opowiada historię Laury, kobiety która podczas wakacji we Włoszech zostaje porwana przez sycylijskiego gangstera Massimo. Włoch więzi kobietę, gdyż wierzy, że będąc u progu śmierci objawiła mu się i postanawia rozkochać ją w sobie w ciągu tytułowych 365 dni.

Premierę filmu zaplanowano w lutym 2020 roku. Za dystrybucję w kinach odpowiadać będzie firma Next Film.

Ile komiksów i książek czytasz w miesiącu?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: facebook/nextfilm / ilustracja wprowadzenia: fot. materiały prasowe/facebook.com/nextfilm

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?