Creed 2 – usunięto scenę, w której Rocky walczy z Ivanem Drago!

Z pewnością niejeden widz zauważył, że w sequelu produkcji z Adonisem Creedem w roli głównej nigdy nie doszło do rewanżu pomiędzy dwoma starymi wygami, którzy zdążyli „tylko” sobie porozmawiać. Tymczasem wcześniejsze plany były najwyraźniej odmienne.

Na oficjalnej stronie Sylvestra Stallone’a możemy zobaczyć, jak gwiazdor kręcił wraz Dolphem Lundgrenem scenę ich wspólnego pojedynku. Miało do niego dojść po pierwszym pojedynku Adonisa z młodym Drago. Gdy ten pierwszy wskutek odniesionych obrażeń poszedł do szpitala, Ivan chciał u boku syna tam wtargnąć i się nad nim znęcać. Na drodze stanął mu jednak sam Rocky.

Fabuła Creed II jest ściśle powiązana z czwartą częścią Rocky’ego. To w tamtym filmie Balboa walczył i ostatecznie pokonał Ivana Drago, który pozbawił życia Apollo Creeda, ojca głównego bohatera najnowszej odsłony cyklu, Adonisa. W tejże części Adonis zmierzy się z synem Ivana, Viktorem.

Zobacz również: Padł ostatni klaps na planie Hobbs and Shaw!

Film wyreżyserował Steven Caple Jr. na podstawie oryginalnego scenariusza napisanego przez Sylvestra Stallone’a. W obsadzie Creed 2 pojawili się Michael B. Jordan. Sylvester Stallone, Teesa Thompson, Dolph Lundgren, Florian Munteanu czy Brigitte Nielsen.

Creed 2 trafił do polskich kin 23 listopada.

Źródło: comicbook.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Creed 2

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CDA pisze:

Super film. Lepszy od jedynki 🙂

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?