Enola Holmes – powstanie sequel?

Niedawno na platformie Netflix pojawiła się adaptacja perypetii młodszej siostry Sherlocka Holmesa. Całkiem ciepłe przyjęcie sprawiło, że pojawiły się pytania o powstanie drugiej części.

Będący reżyserem Enoli Holmes Harry Bradbeer przyznał, że na obecną chwilę nie jest w stanie nic powiedzieć, jednak wraz z ekipą byłby zachwycony, gdyby udało się tego dokonać. Wygląda zatem na to, że Netflix nie podjął jeszcze żadnej decyzji, ale przy tak dobrej oglądalności może to być kwestia czasu.

Zobacz również: Enola Holmes – recenzja kryminału familijnego Netflixa

Enola Holmes jest ekranizacją popularnej serii powieści autorstwa Nancy Springer. Główną protagonistką serii jest nastoletnia siostra Sherlocka i Mycrofta Holmesów (w tej roli Millie Bobby Brown). Bohaterka bardzo chce pójść w ślady utytułowanego brata i stać się detektywem. Zaczyna ona prowadzić podwójne życie. Dla biednych mieszkańców Londynu staje się tajemniczą Siostrą, a dla środowiska bogaczy-Ivy, czyli asystentką detektywa.

W obsadzie znajdują się także m.in. Henry Cavill, Helena Bonham Carter oraz Sam Claflin.

Źródło: Cinema Blend / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?