James Gunn ma pomóc DC podnieść się z kolan?

James Gunn może być jednym z największych zwycięzców w Hollywood ostatnich lat. Wyrzucenie z MCU za tweety sprzed dekady pozwoliły Warner Bros. na zatrudnienie go w roli twórcy The Suicide Squad. Kiedy zaś włodarze Disneya poszli po rozum do głowy poprzez przygarnięcie go z powrotem, twórca mógł upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Teraz pojawiły się pogłoski, jakoby jego rola w uniwersum DC miała być znacznie większa od stworzenie póki co jednego filmu.

Jak powszechnie wiadomo, Warner Bros. stara się odegnać demony związane z serią spektakularnych klęsk w starciach z filmami Marvela i zamiast stawiania na crossovery, będzie rozwijać solowe produkcje. Portal We Got This Covered posunął się nieco dalej w doniesieniach, stwierdzając, że James Gunn ma zostać jednym z głównych koordynatorów kierunku, w jakim miałyby pójść adaptacje komiksów DC. Chodzi konkretnie o pozycję producenta kolejnych filmów.

James Gunn

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: The Suicide Squad – reboot czy sequel? James Gunn odpowiada

Jeżeli to prawda, Gunn ma szansę wpłynąć pozytywnie na dwie konkurencyjne franczyzy, co w gatunku superhero nie udało się chyba jeszcze nikomu.

Za scenariusz i reżyserię The Suicide Squad odpowiada utalentowany James Gunn. Warner Bros. planuje wypuścić do kin 6 sierpnia 2021 roku.

Źródło: We Got This Covered / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tak pisze:

Inny Superman to już nie będzie to samo

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?