Joker wychwalany przez dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto

Film Todda Philipsa dość nieoczekiwanie pojawia się na konkursach Festiwali Filmowych. Zbiera też pierwsze świetne opinie.

Tym razem Joker otrzymał mnóstwo pochwał od Camerona Baileya, który jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Na stronie Toronto Sun możemy przeczytać taką oto jego wypowiedź:

Przede wszystkim jest niesamowity, dlatego też powinien być puszczany w głównej części konkursu. Ale to naprawdę oryginalne podejście do filmów na podstawie komiksów, a szczególnie do postaci Jokera. Całość nie bazuje na istniejącej historii, ma w swoich szeregach Joaquina Phoenixa, jednego z najlepszych współczesnych aktorów, a także Roberta De Niro, jednego z najlepszych aktorów, jacy kiedykolwiek występowali. Ma też ciekawe podejście. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego wieku i ma się wrażenie, że właśnie wtedy film został stworzony. Ma pewną surowość i nawiązania do sposobu tworzenia Martina Scorsese. To filmowe osiągnięcie na najwyższym poziomie. Mimo że opiera się na populistycznym materiale, ma wielkie ambicje. Właśnie dlatego jest w sekcji Gala.

Joker

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Joker – film ma być zupełnie nowym spojrzeniem na tę postać. Nowe zdjęcie z Robertem De Niro

Miejmy nadzieję, że podobne odczucia będziemy mieć po obejrzeniu tej produkcji.

Film o Jokerze z Joaquinem Phoenixem w roli głównej ma być filmem kryminalnym o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja ma być osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy.

Reżyserem filmu jestTodd Phillips, pracujący razem ze Scottem Silverem (Fighter) nad scenariuszem. Jednym z producentów jest sam Martin Scorsese. Produkcja ma ruszyć we wrześniu w Nowym Jorku, a budżet filmu wyniesie około 55 milionów. Premiera Jokera została zaplanowana na 4 października 2019 roku. Film zmierzy się w kinie z Gemini Manem Anga Lee oraz The Woman in the Window z Amy Adams. Co ciekawe, wytwórnia Warner Bros. realizuje w tym samym czasie inny projekt poświęcony Jokerowi, w którym wystąpi Jared Leto.

Źródło: Toronto Sun / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?