Król Lew 2 w wersji live-action! Reżyser Moonlight za sterami!

No i wygląda na to, że Disney nie odpuści jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych marek, zapowiadając kolejną odsłonę.

Król Lew 2 ma różnić się od klasycznych historii. Przede wszystkim za reżyserię wziął się Barry Jenkins, który odpowiada za oscarowe Moonlight. Ponadto, sequel ma nie być aż tak wierną kopią oryginału tak jak zeszłoroczny letni hit. Poza oczywistym kontynuowaniem wątków, druga część ma na przykład mocniej zgłębić historię Mufasy – postaci kluczowej, ale o której wiemy bardzo niewiele. Jak na razie projekt ma znajdować się we wstępnej fazie.

Fot. kadr z filmu Król Lew

Zobacz również: Avatar 2 – Cameron potwierdza, że nakręcił już cały sequel!

Opis pierwszej części: Simba to młody następcą tronu, którego ojcem jest król Mufasa. Nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się jednak z jego narodzin. Następcą Mufasy miał być jego brat – Skaza, który nie odpuści dopóki nie zdobędzie należnej mu władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany. Pozostaje jednak wierny naukom swojego ojca, Mufasy, biorąc do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Król Lew miał swoją premierę 19 lipca 2019 roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Disney

samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?