Mroczna Phoenix wyjdzie już jako własność Disneya?

Przez długi czas powolne przejmowanie przez Disneya 20th Century Fox najwyraźniej zaczynają nabierać tempa. Być może bowiem do finalizacji dojdzie już w grudniu.

Według doniesień The Hollywood Reporter Disney zacznie wypuszczać produkcje 20th Century Fox, Fox Searchlight i Fox 2000 od lutego, gdy pojawi się Alita: Battle Angel. Jeżeli rzeczywiście tak będzie, Mroczna Phoenix siłą rzeczy też wyjdzie spod ręki studia Myszki Miki.

Disneya

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Joker – nowe zdjęcia klauna bez makijażu i Thomasa Wayne’a

Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy.

Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.

Reżyseria: Simon Kinberg, w rolach głównych: nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?