George R.R. Martin opowiada o prequelu Gry o tron!

Ubiegły miesiąc był startem dla nowego projektu opowiadającego o wydarzeniach związanych z zamierzchłymi czasami w Westeros. Teraz sam twórca Pieśni Lodu i Ognia opowiedział co nieco o szczegółach.

Przede wszystkim królestw nie będzie siedem – tak jak przyzwyczaiła nas do tego Gra o tron – a sporo więcej, jako że w czasach przedstawionych w spin-offie władza była mniej skoncentrowana. George R.R. Martin dodał również, że można spodziewać się rodu Lannisterów, Starków wspieranych przez wilkory, a także całą masę różnych stworów (nie wiadomo jednak, czy wśród nich będą smoki). Tak samo jak w Grze o tron, będzie również kilku różnych bohaterów. Pisarz dał także do zrozumienia, że bierze się pod uwagę zastosowanie tytułu The Longest Night.

kadr z serialu Gra o tron George R.R. Martin

kadr z serialu Gra o tron

Zobacz również: Mortal Kombat – gwiazda Raid zagra Sub-Zero w filmowej wersji!

Prequel ma opowiadać o wydarzeniach na tysiąc lat przed Grą o tron, kiedy Westeros przechodziło dopiero w bardziej mroczne czasy. W historii możemy też prawdopodobnie liczyć na genezę Białych Wędrowców, a także chociażby Azora Ahai, którego żonę według spekulacji miałaby zagrać sama Naomi Watts.

Showrunnerem serialu jest Jane Goldman (Kingsman), a producentem show jest oczywiście autor książek George R.R. Martin, będący również oczywiście konsultantem serii. W jedną z głównych ról wcieli się Naomi Watts oraz Miranda Richardson.

Źródło: express.co.uk.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?