Szadź – obsada i zdjęcia z planu serialu Player.pl i TVN

Pod koniec października rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu produkowanego specjalnie dla serwisu Player.pl. Szadź jest historią seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W ekranizacji powieści Igora Brejdyganta główne role otrzymali Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. TVN zaprezentował również dwa zdjęcia z produkcji oraz pełną obsadę serialu.

Szadź to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Serial Szadź nie będzie klasycznym kryminałem, ponieważ niemal od początku wiemy kto zabija. Tym, co trzyma widza w napięciu  jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia – zapewnia Tomasz Blachnicki, producent TVN.

 

Player już dzisiaj oferuje najwięcej dobrych seriali. Inwestycja w lokalne, własne produkcje to klucz do naszego sukcesu – komentuje Maciej Maciejowski, członek zarządu TVN odpowiedzialny za rozwój segmentu Digital.

 

Konsekwentnie wdrażamy strategię produkowania ekskluzywnych treści Player Original. Stąd „Szadź” to kolejny serial, po serii z bezkompromisową prawniczką Joanną Chyłką, przygotowany specjalnie dla Playera. – mówi Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.

szadź komisarz Polkowska

fot. TVN/Anna Włoch

szadź serial stuhr piotr wolnicki

fot. TVN/Anna Włoch

W obsadzie serialu znaleźli się również Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz. Producentem jest Tomasz Blachnicki, producentem wykonawczym Michał Kwieciński i Akson Studio. Reżyserem formatującym jest Sławomir Fabicki, autorem scenariusza Paulina Murawska we współpracy z Igorem Brejdygantem i Michałem Godzicem. Autor zdjęć to Mikołaj Łebkowski. Scenografię przygotowuje Marcelina Początek-Kunikowska, kostiumy – Paweł Grabarczyk oraz Wanda Kowalska.  Kierownikiem produkcji jest Magdalena Badura.

Zobacz również: TVN i Polsat utworzą wspólny serwis streamingowy

Serial zadebiutuje wiosną w serwisie Player.pl, a jesienią pojawi się na antenie TVN. Pierwszy sezon liczyć będzie siedem odcinków. Zdjęcia powstają w Opolu oraz Warszawie.

Źródło: informacja prasowa TVN / ilustracja wprowadzenia: fot. TVN/Anna Włoch

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?