Margot Robbie wcieli się w skompromitowaną łyżwiarkę figurową Tonyę Harding!

Margot Robbie („Wilk z Wall Street”, „Focus”, „Legion Samobójców”, „Czas na miłość”) zgodziła się zagrać Tonyę Harding w filmie zatytułowanym „I, Tonya”. Produkcja będzie biografią skompromitowanej olimpijskiej łyżwiarki figurowej. Scenariusz do produkcji sporządził Steven Rogers (autor tekstów do „Kate i Leopold” oraz „Kochajmy się od święta”). Według portalu Deadline został on oparty na pochodzących z pierwszej ręki wywiadach z tytułową Tonyą Harding i jej byłym mężem – Jeffem Gillooly’em. Mężczyzna okazał się później wspólnikiem swojej ukochanej w próbie okaleczenia rywalki olimpijskiej łyżwiarki, a mowa tutaj o Nancy Kerrigan.

Obraz zatem rzuci światło na niesławny incydent mający miejsce w 1994 roku, w którym olimpijska łyżwiarka figurowa została powiązana przez śledczych z napadem na jej rywalkę – Nancy Kerrigan. Poszkodowaną zaatakował wynajęty zbir podczas sesji treningowej w mieście Detroit. Celem napastnika było złamanie nogi Kerrigan, co uniemożliwiłoby jej start w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 odbywających się w Lillehammer. Mimo to kobieta została jedynie posiniaczona, a w związku z tym wzięła udział w zawodach, deklasując Harding. Po tym wydarzeniu rzeczona łyżwiarka stała się główną podejrzaną o napad na Nancy Kerrigan wraz z jej byłym mężem i kilka innymi osobami.

I Tonya 2

Zobacz również: „Łowca i Królowa Lodu” – nowy zwiastun filmu oraz dwa międzynarodowe plakaty!

Margot Robbie coraz częściej pojawia się ostatnimi czasy na srebrnych ekranach. W poprzednim roku mogliśmy ją podziwiać u boku Willa Smitha w „Focus” oraz razem z Chrisem Pinem i Chiwetelem Ejioforem w „Z jak Zachariasz”. Obecnie gości na ekranach kin w produkcji „Whiskey Tango Foxtrot”, gdzie towarzyszy Tinie Fey, a w niedalekiej przyszłości pojawi się w wysoce wyczekiwanym „Legionie Samobójców” i ciekawie zapowiadającym się filmie „Tarzan: Legenda”.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?