The Batman – Kevin Conroy podzielił się swoimi przemyśleniami po zwiastunie

Batman to prawdopodobnie najpopularniejszy bohater komiksowy. Popularność ta sprawiła, że w krótkim czasie został przeniesiony na ekrany. W pierwszym zwiastunie nadchodzącego The Batman Robert Pattinson wypowiada klasyczną kwestię: Jestem zemstą. Kevin Conroy skomentował wykonanie i decyzję Warner Bros. o obsadzeniu Pattinsona.

Kevin Conroy to wybitny człowiek kina, który w historii filmu wsławił się głównie jako aktor dubbingowy. Podkładał głos zwłaszcza pod postać Batmana/Bruce’a Wayne’a, a pierwszy raz fani DC Comics mogli usłyszeć go w animowanym serialu Batman (1992-1995). Dotychczas w rolę tegoż superbohatera wcielił się blisko 40 razy (rzecz jasna tylko głosowo).

Zobacz również: Fanowski zwiastun The Batman LEGO. Wygląda nieźle!

W pierwszym zwiastunie nadchodzącego filmu The Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej dało się słyszeć klasyczną kwestię Batmana: Jestem zemstą. Kevin Conroy zapytany o ocenę wykonania nie omieszkał udzielić komentarza podczas wywiadu dla Comic Book, przy okazji zasugerował, co myśli o nowym aktorze w roli superbohatera:

Nie jestem właścicielem tych linii, wiesz, o co mi chodzi? Muszę odłożyć na bok swoje ego i zaakceptować fakt, że jest wielu aktorów równie dobrych w graniu Batmana, jak ja. Myślę, że to było genialne ze strony Warner Brothers nie dać tej roli jednej osobie. Na początku myślałem, że to szalone, ponieważ zazwyczaj dają rolę jednemu aktorowi i ten aktor staje się twarzą serii. Więc kiedy Michael Keaton zaczął, myślałem, że będzie Batmanem. Potem masz, George Clooney, Val Kilmer, wszyscy ci różni aktorzy, Ben Affleck, z których każdy zrobił to trochę inaczej. Wszyscy mieli inną siłę w odgrywaniu tej roli.

Zobacz również: Wiedźmin – zdjęcia do 2. sezonu wstrzymane z powodu zarażeń w ekipie

Jak wynika z wypowiedzi Conroya, decyzja Warner Bros. o powołaniu nowego aktora do obsadzenia Batmana jest jak najbardziej uzasadniona. Jeśli zaś chodzi o to, jak dobrze poszczególni aktorzy oddali charakter granej przez siebie postaci w poprzednich odsłonach, Kevin stwierdza, iż każdy zrobił to inaczej, choć nie znaczy, że źle. Nie otrzymaliśmy zatem konkretnej odpowiedzi, lecz możemy przyjąć, że aktor popiera Roberta Pattinsona w jego nowym wcieleniu.

Historia w The Batman ma być przedstawiona w okolicach drugiego roku panowania Mrocznego Rycerza w Gotham – a więc to nie żadne origin story. Większość postaci wciąż nie określiła się w pełni, co oznacza, że nie mamy jeszcze ukształtowanej Catwoman, a Riddler stawia pierwsze kroki. Mamy także do czynienia z innym uniwersum od tego, w którym dzieje się choćby Snyder Cut. Sam obrońca skorumpowanego miasta jeszcze uczy się nowej roli i nie zawsze wszystko mu się udaje. Nawet nie wszyscy mieszkańcy miasta wierzą w samo jego istnienie. Wygląda na to, że Matt Reeves faktycznie znalazł złoty środek, jeżeli chodzi o nową opowieść o Batmanie.

Planowana światowa data premiery The Batman to 4 marca 2022 r.


Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe, WB.

Redaktor prowadzący działu "Z ostatniej chwili"

Pisarz z zamiłowania, dziennikarz z pasji, fanatyk filmu i literatury. W międzyczasie poza pisaniem oddaje się szlachetnej sztuce muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?