The Last Duel – Matt Damon i Ben Affleck zagrają u Ridleya Scotta!

Dwaj przyjaciele powracają w nowym projekcie niemającego życiowej passy, ale wciąż legendarnego hollywoodzkiego reżysera.

Historia jest adaptacją powieści Erica Jagera pod tytułem The Last Duel: A True Story of Crime, Scandal and Trial by Combat in Medieval FranceJean de Carrouges, rycerz wracający z wojny w Szkocji. Na miejscu jego żona oskarża o gwałt jego przyjaciela, Jacquesa LeGrisa. Ostatecznie sprawa wędruje na dwór króla Karola VI. Werdyktem jest rozstrzygnięcie sporu poprzez pojedynek na śmierć i życie. Haczyk polega na tym, że jeśli LeGris zwycięży, przypadnie mu również prawo uśmiercenia żony pokonanego.

the last duel

kadr z filmu Buntownik z wyboru

Zobacz również: Dwóch papieży – Anthony Hopkins i Jonathan Pryce na nowym zdjęciu!

Scenariusz do The Last Duel napiszą na spółkę z Nicole Holofcener (Czy mi kiedyś wybaczysz?) sami wspomniani aktorzy. Być może będzie to produkcja, która pomoże Scottowi powrócić do formy, sprawdzony duet Affleck-Damon może być naprawdę niezgorszym wsparciem.

Źródło: The Wrap / Ilustracja wprowadzenia: Getty Images

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?