Jak wygląda fanowski remake gry Bitwa o Śródziemie? Sprawdźcie sami!

Są tacy przedstawiciele gatunku RTS, których po prostu się nie zapomina. Do takich z pewnością możemy zaliczyć produkcję EA pod tytułem Bitwa o Śródziemie. Znane studio oraz doskonale znany z literatury fantasy świat nie mógł się jednak oprzeć pazurowi czasu. Stawić mu czoła mogli jednak wierni fani!

Bitwa o Śródziemie ukazała się w 2004 roku. Trzy filmy, liczne gry – między innymi Hobbit z 2003 roku – nie przeszły obojętne obok wzrostu popularności strategii czasu rzeczywistego z losami Śródziemia w roli głównej. EA również do szaraków w przemyśle gamedevu nigdy nie należała – miała wówczas bogate portfolio wydanych gier oraz licencję do produkcji związanych z Władcą Pierścieni. Jednak cytując słowa piosenki nic nie może przecież wiecznie trwać, a także trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Kłam temu twierdzeniu postanowili jednak zadać wierni fani, którzy opracowali remake gry. Jak im to wyszło? Oceńcie sami!

Zobacz również: Playground Mode zniknie z Fortnite

Twórcy gry zbudowali swój projekt od zera na silniku Unreal Engine 4. Produkcja oparta jest obecnie na trybie sieciowym, jednak autorzy nie wykluczają odtworzenia trybu kampanii dla jednego gracza. Istnieje tylko jedna przeszkoda – Warner Bros., który ma obecnie prawa do tytułów ukazujących się na rynku, związanych z dziejami Śródziemia. Miejmy jednak nadzieję, że ambitna grupa fanów przejdzie przez to suchą stopą, a Warner Bros. nie będzie stał im na przeszkodzie. Tym bardziej, że tytuł został wypuszczony darmowo dla użytku niekomercyjnego.

Źródło: pcgamer.com/ ilustracja: screen z gry Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie (2004)

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?