Japończycy obejrzą Koronę królów. TVP chwali się sprzedażą licencji swoich produkcji

Telewizja Polska sprzedaje licencje do najnowszych swoich produkcji: Korony królów, Dróg wolności i Kamerdynera oraz przedłuża umowy na kultowe tytuły.

Korona królów zostanie wyemitowana przez telewizję w Japonii. Jest to kolejny sukces serialu i dalszy ciąg światowej dystrybucji rozpoczętej sprzedażą do węgierskiej telewizji we wrześniu 2018 r. Popularnością cieszy się również inny nowy serial TVP – Drogi wolności. Losy trzech sióstr u progu odzyskania przez Polskę niepodległości śledzić będą widzowie publicznych telewizji z Grecji i Słowenii. Zagraniczna oferta Telewizji Polskiej to nie tylko seriale. W czeskiej i słowackiej telewizji będzie można obejrzeć Kamerdynera – nowy film Filipa Bajona wyprodukowany przy współpracy z TVP.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: Drogi wolności – recenzja pilota serialu kostiumowego TVP1

korona krolow tvp lokietek jadwiga foto

fot. Marcin Makowski/TVP

Powodzeniem cieszą się również starsze produkcje Telewizji Polskiej. W związku z sukcesem Quo Vadis oraz Ogniem i mieczem na Ukrainie, kontrahent TVP zdecydował się na przedłużenie praw do emisji telewizyjnej o kolejne 5 lat. Telewidzowie na Słowacji będą mogli obejrzeć słynny Katyń Andrzeja Wajdy, a telewizja w Chinach wyemituje Wenecję Jana Jakuba Kolskiego.

Korona królów to kostiumowa opowieść o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. Obecnie emitowany jest drugi sezon telenoweli historycznej. W głównej roli pojawia się Andrzej Hausner.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Marcin Makowski/TVP

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?