Premiera pilota wysokobudżetowego serialu Młody Piłsudski jesienią w TVP1

W ramach obchodów stulecia niepodległości Polski Telewizja Polska zaprezentuje jesienią dwie produkcje fabularne. We wrześniu stacja zacznie emisję pierwszego sezonu kostiumowej produkcji Drogi wolności, a później telewizja publiczna pokaże odcinek pilotowy serialu biograficznego Młody Piłsudski.

Serial Młody Piłsudski ma opowiadać o wczesnych latach życia przyszłego Marszałka Polski. Akcja produkcji rozpoczyna się w momencie, gdy Józef Piłsudski chodzi jeszcze do szkoły i uczęszcza do gimnazjum w Wilnie. W dalszej części serialu zobaczymy pierwsze aresztowania za działalność konspiracyjną oraz zesłanie na Syberię.

Zdjęcia do serialu ruszyły latem, a plan zdjęciowy zlokalizowany jest w Przemyślu. Jak zapewniają przedstawiciele TVP produkcja została nakręcona z rozmachem oraz budżetem, jakim polscy filmowcy zazwyczaj nie dysponują.

Te produkcje były dobrze robione, za bardzo duże pieniądze. Polscy producenci nie dysponują zazwyczaj aż tak dużymi pieniędzmi jak producenci tureccy, ale to zaczęło się poprawiać. Już te kilka produkcji jest robionych na poziomie europejskim i miejmy nadzieję, że to się będzie dobrze oglądało i będzie dobrze oceniane – powiedział agencji Newseria Piotr Gursztyn, pełnomocnik zarządu TVP ds. obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Zobacz również: Powstaje również film o Józefie Piłsudskim. W głównej roli Borys Szyc

Scenariusz serialu napisał Jarosław Sokół (Czas honoru, 1920. Bitwa warszawska, Pieniądze to nie wszystko, Superprodukcja), a reżyserem jest Jarosław Marszewski (Bikini Blue, Komisja morderstw). W roli młodego Piłsudskiego zobaczymy Kubę Dyniewicza (Mecenas Lena Barska, Belle Epoque, Druga szansa).

W marcu informowano, że pierwszy odcinek jest planowany na rocznicę stulecia odzyskania polskiej niepodległości. Całą produkcję widzowie TVP będą mogli zobaczyć dopiero w 2019 roku.

Źródło: Newseria Biznes / ilustracja wprowadzenia: facebook.com

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?