Zombie w średniowieczu od Netflixa. Oficjalny zwiastun serialu Kingdom!

Kingdom to serial oryginalny platformy Netflix, która jest połączeniem azjatyckiego dramatu historycznego i produkcji o zombie. W sieci zadebiutował oficjalny zwiastun pierwszego sezonu produkcji.

Kingdom to serial z Korei Południowej, która będzie drugą oryginalną produkcją serialową Netflixa w tym kraju. Serial ma być hybrydą dwóch najpopularniejszych w ostatnim czasie na półwyspie koreańskim gatunków: historycznej dramy i produkcji o żywych trupach (w 2016 r. największym koreańskim hitem był Zombie Express (recenzja filmu). Akcja sześcioodcinkowego serialu rozgrywać się będzie więc około 600 lat temu w czasach rządów dynastii Joseon. W trawionym zepsuciem i przymierającym głodem królestwie tajemnicza zaraza zmienia ludzi w potwory. Niesłusznie uznany za zdrajcę książę koronny postanawia uratować swoich poddanych i wyrusza w niebezpieczną podróż, aby stawić czoła siłom zła.

Zobacz również: „Lubię The Walking Dead” – wywiad z Yeon Sang-ho reżyserem Zombie Expressu

Odpowiedzialni za Kingdom będą twórcy zeszłorocznych koreańskich przebojów filmowych i serialowych, a więc reżyser Tunelu Kim Seong-hun i scenarzystka Signal Kim Eun-hee, którzy zdradzili Variety, iż pracował nad serialem od 2011 i chce stworzyć historię odzwierciedlającą lęki współczesnego społeczeństwa, ale przefiltrowaną poprzez romantyczną fascynację kostiumowymi produkcjami historycznymi o czasach Joseon. W obsadzie serialu znaleźli się m.in Doona Bae, Ji-hoon Joo i Seung-yong Ryoo.

Kingdom dla użytkowników serwisu dostępny ma być od 25 stycznia 2019 roku. Netflix dał również zielone światło dla powstania drugiego sezonu azjatyckiej produkcji.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?