Kategoria wiekowa Avengers: Koniec Gry oficjalnie zatwierdzona

Avengers: Koniec Gry został oceniony przez cenzorów z MPAA. Widowisko o superbohaterach wejdzie do amerykańskich kin z kategorią wiekową PG-13.

Wydany werdykt nie przynosi zaskoczenia, gdyż wszystkie filmy w ramach MCU (Kinowego Uniwersum Marvela) otrzymywały dokładnie takie ograniczenie wiekowe. MPAA uznała tym razem, że fani Kapitana Ameryki i Iron Mana poniżej trzynastego roku życia muszą na seans finałowej odsłony Avengers przyjść z dorosłym opiekunem, gdyż w filmie znalazły się „sekwencje przemocy fantastyczno-naukowej, akcji oraz czasem nieodpowiedni język”.

Zobacz również: Kapitan Marvel – Ciekawostki

Marvel Avengers

fot. kadr z filmu Avengers

Avengers: Koniec Gry to zwieńczająca 22 połączone ze sobą filmy w ramach MCU oraz czwarta odsłona cross-overowej sagi Avengers. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli  postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.

Aktualna obsada widowiska składa się z następujących gwiazd: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Jeremy Renner, Don Cheadle, Bradley Cooper, Danai Gurira, Paul Rudd, Brie Larson, Karen Gillan i Josh Brolin. Za reżyserię odpowiadają Joe i Anthony Russo, a scenariusz przygotowali Christopher Markus i Stephen McFeely. Film trwać będzie około trzy godziny.

Premiera superprodukcji nastąpi 25 kwietnia. Dzień wcześniej pojawią się też pokazy przedpremierowe.

Źródło: wegotthiscovered.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?