Kler przekracza kolejną granicę. Film zobaczyło już 5 milionów widzów

Kino Świat donosi o kolejnym progu frekwencyjnym, który przekroczył Kler Wojtka Smarzowskiego. Wzbudzające liczne kontrowersje film o polskim duchowieństwie w polskich kinach zobaczyło już 5 milionów widzów.

Megahit Wojtka Smarzowskiego od siedmiu tygodni króluje w polskich kinach, a według najnowszych danych zobaczyło go już 5 014 956 widzów! Niesłabnące zainteresowanie produkcją sprawia, że Kler już od momentu premiery bije wszystkie możliwe rekordy. Film zanotował kolejno: najlepszy weekend otwarcia w historii, numer jeden tegorocznego box office, a po zaledwie czterech tygodniach od premiery przebił wynik Quo Vadis i stał się największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce i trzecim – po Ogniem i mieczem i Panu Tadeuszu – filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku. Aż 17 lat trzeba było czekać, by doszło do przetasowań w TOP3 polskiego box office.

Zobacz również: Patryk Vega stworzy film o polskich zakonnicach

Braciak Kler film

fot. Bartosz Mrozowski

Wielkie sukcesy film Smarzowskiego odnosi również poza granicami Polski. Obraz, o którym rozpisywały się prestiżowe zachodnie media, na czele z „ Le Monde”, „The New York Times” i „The Guardian”, tylko w premierowy weekend w Wielkiej Brytanii i Irlandii zarobił 1,32 miliona dolarów i z miejsca zdobył status najlepszego otwarcia w historii polskiego kina wyświetlanego za granicą. Przypomnijmy, że dzieło Smarzowskiego zostało sprzedane do imponującej liczby terytoriów, obejmujących kraje Europy (Austria, Niemcy, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Irlandia, Wielka Brytania, Islandia, Norwegia, Szwecja) oraz Ameryki Północnej (Kanada i USA).

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: fot. Bartosz Mrozowski

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?