Tomasz Kot gwiazdą biografii o Nikoli Tesli

Tomasz Kot zagra główną rolę w anglojęzycznym filmie biograficznym Nikola, który opowie o słynnym wynalazcy Nikoli Tesli.

Fabuła produkcji skupiać będzie się na ostatnim eksperymencie naukowca, który początkowo uznany został za porażkę, lecz z biegiem czasu okazał się wielkim sukcesem Tesli. Serbsko-amerykańskiego wynalazcę zobaczymy zaś jako osobę borykającą się z kłopotami finansowymi oraz wewnętrznymi demonami.

Tomasz Kot to znakomity aktor. Kiedy zobaczyłem jego niesamowity występ w Zimnej wojnie, to nie miałem już żadnych wątpliwości, kto powinien wcielić się w Teslę – powiedział portalowi Deadline reżyser Anand Tucker

Zobacz również: Futro z misia – trwają zdjęcia do komedii Michała Milowicza. Sequel Chłopaki nie płaczą?

zimna wojna kulig kot

fot. Łukasz Bąk

Reżyserem i scenarzystą filmu będzie Anand Tucker (Oświadczyny po irlandzku). Za produkcję odpowiadać będą; Daria Jovicic (Dziewczyna z perłą), Peter Touche, Andrea Scarso i Ximo Paris.

Zobacz również: Tomasz Kot jako Roman Giertych w zapowiedzi 3. odcinka nowego sezonu Ucha Prezesa

Prace na planie zdjęciowym mają ruszyć jesienią bieżącego roku. Data premiery filmu Nikola nie została jeszcze ogłoszona.

W najbliższym czasie Tomasza Kota zobaczymy w polskim filmie (Nie)znajomi, będącym remakiem włoskiego hitu Perfetti sconosciuti, brytyjsko-kanadyjskim thrillerze science-fiction Warning oraz wojennym serialu BBC World On Fire.

Źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: fot. Łukasz Bąk

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?