Gra o tron w polskiej… poezji? Tak, na WTF za tydzień!

Nakładem Wydawnictwa Anagram został wydany tomik wierszy napisanych w hołdzie jednemu z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy. Wiersze Lodu i Ognia autorstwa Marka Kaczkowskiego powstały pod wpływem inspiracji popularną sagą George’a R.R. Martina i jej serialową ekranizacją. Oficjalna premiera na Warszawskich Targach Fantastyki 16-17 marca.

Fot. materiały prasowe

To poezja utrzymana w duchu twórczości Jacka Kaczmarskiego – mówi Marek Kaczkowski, autor wierszy – trochę historiozoficznie, trochę psychologicznie, trochę epicko, dzielę się swoimi odczuciami, emocjami i przemyśleniami dotyczącymi bohaterów Martina. 

Tomik rozpoczyna się lirykiem pt. Gra o tron, który stara się ukazać motywacje bohaterów i dramatyczne konflikty głównych rodów, biorących udział w zmaganiach o władzę w Westeros. Wśród wierszy znajdziemy między innymi utwór pt. Lady Winterfell, który obrazuje przemianę Sansy Stark i jej dojrzewanie do roli dziedziczki Północy. Jest też Tren Lannistera – emocjonalny zapis rozrachunku, jakiego dokonuje Tyrion po popełnieniu krwawej zbrodni.

Oficjalna premiera tomiku rozpocznie tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki. Towarzyszyć jej będzie spotkanie z autorem oraz możliwość wysłuchania wierszy w interpretacji aktora telewizyjnego i filmowego Rocha Siemianowskiego, znanego fanom fantastyki z licznych audiobooków – między inny serii Odyssey One Evana Currie oraz – Natalii Berardinelli, aktorki teatru Polonia.

O autorze:

Marek Kaczkowski – przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Tata Asi i Niny. Twórca Centrum Edukacji Filmowej i ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Lekcje w kinie” oraz „EduMagica”. Tomikiem „Wiersze Lodu i Ognia” debiutuje jako poeta.

Fot. materiały prasowe

Więcej informacji na stronie Wierszy Lodu i Ognia.

Zobacz również: Gra o Tron – mamy zwiastun 8. sezonu!

Źródło: informacja  prasowa; ilustracja wprowadzenia: materialy prasowe

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Marta pisze:

Fantastyczny tomik wierszy. Przeczytałam jednym tchem i na pewno wiele razy będę wracać. Mam nadzieję, że Pan Marek myśli już o kolejnym 🙂

tolek pisze:

bardzo oryginalna poezja. nie sądziłem że ktoś może zainspirować się serialem 🙂 a jednak 🙂 super to wyszło moim zdaniem, miałem okazję się zapoznać z wierszami, bardzo spodobał mi się wiersz „gra o tron”, polecam

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?