Morderstwo w Hotelu Hilton – polski zwiastun i plakat filmu nagrodzonego w Sundance

W grudniu do rodzimych kin trafi nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Sundance film kryminalny Morderstwo w Hotelu Hilton. W sieci dostępny jest już polski zwiastun oraz plakat produkcji. 

W roli głównej wystąpił szwedzki aktor libańskiego pochodzenia, Fares Fares, zdobywający coraz większą popularność w Hollywood i znany szerszej publiczności z takich filmów jak: Łotr 1. Gwiezdne wojny – historieWróg numer jedenSystem czy serii ekranizacji skandynawskich kryminałów o policjantach z Departamentu Q rozwiązujących niewyjaśnione sprawy (Kobieta w klatce, Zabójcy bażantów, Wybawienie).

Zobacz również: Darkland – recenzja kina zemsty z wątkiemi imigranckim w tle

Reżyserem Morderstwa w Hotelu Hilton jest Tarik Saleh, którego najbardziej znanym filmem jest nagrodzona na Festiwalu w Wenecji animacja science-fiction Metropia. Warto wspomnieć, że w 2011 roku nakręcił teledysk do wielkiego przeboju szwedzkiej wokalistki Lykke Li „I Follow Rivers”.

https://www.youtube.com/watch?v=px_HFqjgRIY&t=28s

Opis produkcji: Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka…

Film w kinach od 1 grudnia 2017 roku.

morderstwo w hotelu hilton plakat polski film

Źródło: materiały prasowe / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe/Atmo Rights

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?