Kosmos – zwiastun ostatniego filmu Andrzeja Żuławskiego

Kosmos, uwspółcześniona adaptacja powieści Witolda Gombrowicza, to pierwszy od 15 lat, a zarazem ostatni film Andrzeja Żuławskiego, twórcy takich filmów jak Szamanka, Opętanie, Diabeł czy PRL-owskiej superprodukcji sci-fi Na srebrnym globie. Polski reżyser został nagrodzony za reżyserię Kosmosu na zeszłorocznym Festiwalu Filmowym w Locarno. Hollywood Reporter nazwał obraz „metafizyczną komedią”, a Le Temps – filmem, który „nie jest irytujący, tylko prowokujący i zagmatwany”. Kosmos pojawi się w polskich kinach 1 lipca.

https://www.youtube.com/watch?v=gDUSWieQcjE

Opis produkcji:

Witold i Fuks udają się do prywatnego pensjonatu. Jeden nie zdał egzaminów na prawie, drugi porzucił pracę u paryskiego projektanta. W zdawałoby się spokojnym miejscu dochodzi do dziwnych sytuacji. Wróbel zawieszony na sznurku, dziwne znaki w ogrodzie czy zniekształcone usta pokojówki skrywają tajemnicę. Nie tylko intrygująca zagadka zaprząta głowę Witolda – zakochuje się on bez pamięci w zamężnej kobiecie. Do czego to wszystko doprowadzi i kiedy zamiast wróbla zawiśnie człowiek?

Zobacz również: Zmarł Andrzej Żuławski

 W obsadzie filmu znaleźli się m.in: Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Jonathan Genêt, Johan Libéreau, Victória Guerra, Clémentine Pons. Muzykę skomponował Andrzej Korzyński.

Źródło: youtube.com/ bombafilm.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu Kosmos

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?