Cheryl Boone Isaacs po raz kolejny prezesem Akademii!

Cheryl Boone Isaacs po raz czwarty została jednogłośnie wybrana na prezesa Academy of Motion Picture Arts and Science. Swój głos na nią oddali m.in należący do oficjalnego grona reżyserów Akademii Steven Spielberg i Laura Dern. Wiceprezydentem został Jeffrey Kurland z Awards and Events Committee.

Zobacz również: Dunkierka – pierwszy zwiastun nowego filmu Christophera Nolana!

Podczas ostatniego wywiadu Boone Isaacs skomentowała protesty towarzyszące nagradzaniu Oscarami, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich lat. Prezydent oznajmiła, że kampania, na podstawie której zamierza się podwoić liczbę kobiet i przedstawicieli mniejszości narodowych w Akademii, wciąż jest realizowana i to jest w tej chwili priorytetem zarządu. Cheryl gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku!

Warto przypomnieć, że Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła niedawno listę nowych członków. Wśród 683. zaproszonych znaleźli się: John Boyega, Eva Mendes, Oscar Isaac, Emma Watson, James Wan, Lana i Lilly Wachowskie, Idris Elba, America Ferrera, Michael B. Jordan, Chadwick Boseman, Tom Hiddleston, Brie Larson, Dakota Johnson, Regina King i Rachel McAdams. To największa i najbardziej różnorodna grupa nowych członków Akademii. Takie działanie zostało podyktowane kontrowersjami wokół tegorocznej ceremonii rozdania Oscarów. Drugi rok z rzędu kategorie aktorskie zostały zdominowane przez ludzi o białym kolorze skóry. W związku z tym podjęte zostały kroki, aby rozszerzyć liczbę członków, ponieważ do tej pory w większości byli nimi starsi, biali mężczyźni. 

emma watson akademia filmowa

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?