Prosta historia o morderstwie – zwiastun polskiego kryminału w doborowej obsadze

Pojawił się pierwszy zwiastun Prostej historii o morderstwie. Jest to drugi film w reżyserii Arkadiusza Jakubika, aktora znanego m.in. z filmów Wojtka Smarzowskiego. Film w kinach od 21 października 2016 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=8mCK0WwYMr4

Prosta historia o morderstwie to drugi – po Prostej historii o miłości z 2010 roku – film w dorobku reżyserskim Jakubika. W rolach głównych występują: Andrzej Chyra, Kinga Preis i Filip Pławiak znany Czerwonego pająka. Jednym ze scenarzystów Prostej historii o morderstwie jest Igor Brejdygant, autor scenariusza serialu Paradoks w reżyserii Grega Zglińskiego i Borysa Lankosza. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik (Carte Blanche, Wymyk).

Zobacz również: Sługi boże – recenzja kryminału z Bartkiem Topą w roli głównej

Film ma być trzymającą w napięciu, pełną zaskakujących zwrotów akcji historią policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu Prosta historia o morderstwie

 

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?