Więzi – polski dokument coraz bliżej oscarowej nominacji!

Dzisiejszego dnia poznaliśmy tytuły dziesięciu filmów, które będą ubiegać się o nominacje do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. Wśród nich znalazła się polska produkcja, Więzi, w reżyserii Zofii Kowalewskiej.

Zobacz również: Milion widzów obejrzało Wołyń!

Pozostałe ubiegające się o nominację tytuły to: Brillo Box, Extremis, 4.1 Miles, Frame 394, Joe’s Violin, The Mute’s House, The Other Side of Home, Watani: My Homeland oraz The White Helmets. Pięć z nich znajdzie się w ostatecznym gronie nominowanych, a owe nominacje ogłoszone zostaną 24 stycznia przyszłego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=y5RCDYH0o7s

Film Więzi jest debiutem Zofii Kowalewskiej. Pracę nad dokument reżyserka rozpoczęła jeszcze w klasie maturalnej. Film opowiada historię Barbary i Zdzisława, którzy są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Zdecydował się jednak wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

źródło: Polski Instytut Sztuki Filmowej / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?