Timothy Zahn komentuje wydarzenie z ostatniego odcinka The Mandalorian [SPOILER]

Tekst zawiera spoilery z 5 odcinka 2 sezonu The Mandalorian. Zaistniał tam dialog, którego treść postanowił skomentować pisarz Timothy Zahn.

Klasyczną trylogię Thrawna wymienia wielu na pierwszym miejscu najlepszych książek z uniwersum Gwiezdnych Wojen. I chodź ta pierwotna (Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni rozkaz) jest Legendarna, to Kanon otrzymał nową jej wersję (Thrawn, Thrawn: Sojusze, Thrawn: Zdrada). Autorem obu i przy okazji twórcą postaci takich jak Wielki Admirał Thrawn czy Mara Jade (późniejsza żona Luka Skywalkera), jest Timothy Zahn. Pisarz ten oprócz wielu tekstów z uniwersum Gwiezdnych Wojen, stworzył również cykl Kobra.

Zobacz również: Jeden z najbardziej charakterystycznych antagonistów pojawi się w The Mandalorian! [SPOILERY]

fot. Facebook.com/Timothy Zahn

W najnowszym odcinku The Mandalorian, w jednym z dialogów padło imię Wielkiego Admirała Thrawna, jednego z najlepszych antagonistów Odległej Galaktyki. Scena ta wywołała wielkie emocje wśród fanów i z tego powodu postanowił się wypowiedzieć sam twórca postaci, Timothy Zahn. W pierwszej części tekstu autor zarzeka się, iż nie wiedział nic o tym, że wątek Thrawna ma się pojawić w The Mandalorian. Twierdzi, że nie miał z tym nic wspólnego i dowiedział się dopiero, jak fani zalali jego stronę na FB pytaniami na temat nowego odcinka serialu. Natomiast w drugiej części postu pisarz snuje swoje przypuszczenia o przyszłości owego wątku. Twierdzi, iż pisarze/producenci/reżyserzy nie tworzą tego typu silnych nawiązań, jeżeli nie stoi za tym jakiś szerszy plan. Autor obiecuje również, że będzie razem z rzeszą fanów niecierpliwie oczekiwał rozwiązania całej sytuacji, a także optymistycznie liczy, iż będzie to artystyczne rozwiązanie.

Głównym bohaterem serialu The Mandalorian jest Din Djarin, tytułowy Mandalorianin. Jego zadaniem jest przekazanie tajemniczej istoty pod opiekę Zakonu Jedi. Drugi sezon serialu jak dotąd opowiada o tychże poszukiwaniach. Premiery kolejnych odcinków odbywają się co tydzień w piątek.


Źródło: Facebook.com/ Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Mandalorian

 

Stały współpracownik

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?