Tomasz Knapik udziela głosu w nowym fanfilmie z uniwersum Gwiezdnych Wojen

Uniwersum Gwiezdnych Wojen jest studnią bez dna dla twórców fabuł filmów i seriali oryginalnych Lucasfilm, jak i fanów tworzących swoje własne produkcje. Kilka dni temu w Internecie ukazał się zwiastun nadchodzącego filmu Księgowa Imperium, w którym swojego głosu użyczył Tomasz Knapik.

W XXI wieku, kiedy każdy ma dostęp do lepszej lub gorszej kamery, a także różnego rodzaju programów do edycji, powstaje wiele fanowskich produkcji nawiązujących do wszelkiej maści filmów. Jedną z popularniejszych praktyk jest tworzenie przez pasjonatów dzieł pogłębiających wątki z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Są to oczywiście produkcje w żaden sposób niekanoniczne i mają one za zadanie wyłącznie bawić twórców, a także ewentualnych widzów na YouTube, czy w innym miejscu w Internecie. Od 12 listopada w mediach społecznościowych można znaleźć zwiastun nadchodzącej fanowskiej produkcji, której tytuł to Księgowa Imperium. Film to komedia sensacyjna, gdzie każde niebezpieczeństwo będzie miało realne zagrożenie dla bohaterów. Co ciekawe, w produkcję zaangażował się Tomasz Knapik, znany lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Jego głos usłyszeć możemy w dużej części filmów emitowanych w telewizji, w tym w klasycznej trylogii Gwiezdnych Wojen.

Zobacz również: Kim jest Bo-Katan z nowego odcinka The Mandalorian? Postać pojawiła się już w uniwersum kilkukrotnie

Podczas wstępnych prac nad projektem ktoś z ekipy twórców fanfilmu rzucił żart odnośnie lektora. Powiedział, że to właśnie Tomasz Knapik powinien nim być w produkcji. Jakiś czas później marzenie niespodziewanie się spełniło, z RPM Studio Warszawa nadeszła pozytywna odpowiedź na prośbę. Jak powiedzieli twórcy, na samym początku film miał zawierać wyłącznie pięciominutową historię nakręconą telefonem komórkowym. Później jednak projekt przerodził się w znacznie większe przedsięwzięcie. Zdjęcia miały miejsce w styczniu i trwały osiem dni, a cały późniejszy czas przeznaczony został na efekty specjalne i poprawki.

Produkcja będzie miała premierę w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia, czyli 23 grudnia.


Źródło: YouTube.com, twórcy fanfilmu / Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?