Zamiast Gwiezdnych wojen… Space Sweepers. Zwiastun koreańskiej space opery!

Space Sweepers nie jest może pierwszym koreańskim blockbusterem science-fiction, ale na pewno pierwszym filmem, którego akcja rozgrywa się w kosmosie i w którym pojawia się postać zagrana w technologii motion-capture. W sieci pojawiła się już pierwsza zapowiedź azjatyckiej space opery, której budżet wyniósł ok. 21 milionów dolarów!

Akcja Space Sweepers rozgrywa się w 2092 roku. Fabuła jednej z najbardziej oczekiwanych koreańskich produkcji skupia się na losach handlującej kosmicznym złomem załogi statku The Victory, która pewnego razu wplątuje się w niebezpieczny interes po odnalezieniu humanoidalnego robota będącego bronią masowej zagłady.

kim tae ri film space sweepers sci fi

fot. kadr z trailera Space Sweepers

Reżyserem projektu jest Jo Sung-hee (Phantom Detective, A Werewolf Boy). W filmie pojawią się Song Joong-ki, Kim Tae-ri, Jin Seon-kyu, Yoo Hae-jin. Swój angaż w produkcji ogłosił również znany z serii Hobbit Richard Armitrage.

Zobacz również: Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Premiera Space Sweepers w koreańskich kinach została zaplanowana na tegoroczne lato.

Źródło: youtube.com; koreaherald.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z trailera Space Sweepers

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?