Advertisement
Advertisement

Battle Angel Alita jako… książka

Premiera najnowszej adaptacji klasycznej mangi cyberpunkowej Battle Angel Alita została przesunięta na luty, jednak oczekujący już w tym miesiącu mogą dostać przedsmak widowiska. Wydawnictwo Insignis wyda jego prequel – książkę Alita Battle Angel. Iron City.

Nota wydawcy:

Oficjalny prequel powieściowy doskonale zapowiadającego się filmu science fiction „Alita: Battle Angel” na podstawie mangi Yukito Kishiro „Battle Angel Alita”.

Dawno temu odbyła się Wielka Wojna. Jej przyczyny zamazał czas. Na zdewastowanej powierzchni Ziemi stoi metropolia karmiąca się odpadami, które wyrzucają mieszkańcy unoszącego się nad nią podniebnego miasta. Witaj w Mieście Złomu.

Ido, samotny lekarz specjalizujący się w naprawie cyborgów, robi, co może, by pomóc mieszkańcom Miasta. Większość z nich nie wie, że Ido prowadzi podwójne życie, ma drugą tożsamość zrodzoną z odłamków złamanego serca. Hugo, nastolatek utrzymujący się z działalności przestępczej, odkrywa idealny cel kradzieży: przedmiot, który wydobędzie na światło dzienne tajemnice z jego przeszłości. Z kolei Vector, najbogatszy przedsiębiorca w mieście, planuje zdobyć technologię, która nieodwołalnie wpłynie na przyszłość Miasta Złomu.

Premiera książki – 28 listopada.

Przypominamy, że na rynku dostępny jest także „oryginał” – manga Yukito Kishiro Battle Angel Alita, wydana nakładem J.P.Fantastica.

Alita: Battle Angel to rozgrywająca się w XXVI stuleciu historia tytułowej kobiety-cyborga, która zostaje odnaleziona na złomowisku oraz przywrócona do życia przez naukowca. Alita nie pamięta niczego ze swojego poprzedniego życia, oprócz śmiercionośnego treningu sztuk walki. Staje się więc łowcą nagród, który poluje na kryminalistów.

Zobacz również: Alita: Battle Angel – trzeci zwiastun widowiska!

Źródło: informacja prasowa, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?