The Mandalorian – antagonistka z ostatniego odcinka córką chrzestną Bruce’a Lee!

Tekst zawiera spoilery związane z 5 epizodem 2 sezonu The Mandalorian. W odcinku tym Mandalorianin musi się zmierzyć z tajemniczą rozjemczynią graną przez Dianę Lee Inosanto.

W 5 odcinku 2 sezonu The Mandalorian, główny bohater dociera na planetę Corvus. Ma bowiem na niej spotkać Jedi Ahsokę Tano. Din Djarin oferuje bohaterce, że jeżeli pomoże jej wydobyć informację od tajemniczej Rozjemczyni, to Grogu (jest to imię Baby Yody) trafi na szkolenie. Togrutanka (rasa Ahsoki) przystaje na taki układ. Antagonistka odcinka, a jednocześnie kobieta posiadająca ważne dla Ahsoki informacje trzyma w swojej pieczy miasteczko Calodan. Bohaterowie będą musieli je przejąć, uważając przy tym, aby ich czyny nie przełożyły się na życia niewinnych mieszkańców. Jak się okazuje pod koniec odcinka poszukiwana przez Jedi Rozjemczyni jest blisko związana z Wielkim Admirałem Thrawnem. Możemy to wywnioskować z jednego z dialogów. Jej droidy posiadają również symbole Siódmej Floty, którą to kierował Chiss (rasa Thrawna).

Aktorka, która gra antagonistkę to Diana Lee Inosanto. Jej ojcem jest Dan Inosanto, bliski współpracownik Bruce’a Lee. To właśnie ten wielki mistrz sztuk walki jest ojcem chrzestnym aktorki. Filmografia Diany jest bogata w występy kaskaderskie w filmach i serialach takich jak Star Trek: Enterprise. Można w niej znaleźć też kilka przykładów pracy nad koordynacją i wyglądem scen walki, a także tych z udziałem kaskaderów. Lee zajmowała się również treningiem aktorów. Oprócz tego Inosanto grała na przykład w Szybcy i wściekli: Tokyo Drift, Wehikuł czasu (2002), a także reżyserowała film The Sensei.

Zobacz również: Tak wygląda Ahsoka Tano w The Mandalorian! [SPOILERY]

fot. kadr z serialu The Mandalorian

Głównym bohaterem serialu The Mandalorian jest Din Djarin, tytułowy Mandalorianin. Jego zadaniem jest przekazanie tajemniczej istoty pod opiekę Zakonu Jedi. Drugi sezon serialu jak dotąd opowiada o próbach dokonania tego, które mimo spotkania Ahsoki Tano dalej trwają. Premiery kolejnych odcinków odbywają się co tydzień w piątek.


Źródło: IMDb.com/ Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Star Wars The Clone Wars

Stały współpracownik

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?