Trefny szmal – nowy rumuński serial komediowy produkcji HBO Europe

Trefny szmal to komedia HBO Europe o dwóch technikach zajmujących się obsługą świateł drogowych, którzy niespodziewania zaczynają planować napad na bank.Produkcja jest dowcipnym  podejściem do poczucia winy, niewinności i rozumienia moralności w małym miasteczku. Premiera produkcji zaplanowana została na 22 listopada w HBO GO oraz HBO3.

Serial Trefny szmalśledzi losy Doru (AlexandruPapadopol) oraz Ionela (Cristian Bota), którzy są technikami z wydziału robót publicznych. Pewnego dnia, sfrustrowani życiem i pracą mężczyźni, siedząc w barze, w którym planowali oglądać piłkę nożną, żartują sobie na temat manipulowania ruchem ulicznym w celu dokonania napadu na bank. Ten z pozoru niewinny dowcip obraca się szybko przeciwko nim i nagle zupełnie nieprzygotowani zaczynają planować skok stulecia.

Opowiadając o serialu, Daniel Sandu, scenarzysta i reżyser, powiedział: „Przezserial Trefny szmalpokazujemy skutki niewygodnej prawdy – to, że prawie nikt nie jest niewinny. Czasami, gdy dzieje się coś złego, jesteśmy zarówno ofiarami, jak i wspólnikami w zbrodni. Użyłem tej niezręcznej i gorzkiej prawdy, która wydaje się być idealną materią na serial, i dodałem do niej warstwę komediową oraz odrobinę cukru pudru. W naszej produkcji widz zaproszony jest do wzięcia udziału, wraz z głównymi bohaterami, w przygodzie, która sprowadza się do ciągłego odbijania piłeczki, podczas której można zmierzyć się z konsekwencjami żartu, który okazuje się poważniejszy niż początkowo oczekiwano”.

W głównych rolach w serialu HBO Europe Trefny szmal występują AlexandruPapadopol (Toni Erdmann, Powrót do domu) oraz Cristian Bota (Karmasutra, Noc w Tokoriki) jako Doru i Ionel. Obok nich zagrali:

MedeeaMarinescu, GavrilPătru (Ślimaki i ludzie, Drakula III: Dziedzictwo), Valeriu Andriuță (Za wzgórzami, Łagodna), Adriana IrimescuTitieni(În familie, La urgență), Marinașălău, Manovici, IuliaDinu, VoicaOltean (Z ostatniej chwili).

Autorem produkcji, odpowiedzialnym zarówno za scenariusz już i reżyserię, jest Daniel Sandu(Buntownicy z seminarium, scenariusz serialu HBO EuropeHackerville). Producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young i Antony Root. Producentami HBO Europe są Silvia Popescu i Ioanina Pavel. Tudor Reu jest producentem z ramieniaMobra Films.

Premiera serialu Trefny szmal(Tuff Money aka Bani Negri)odbędzie się w HBO GO 22listopada. Tego dnia pierwszy odcinek dostępny będzie w HBO GO od rana, a jego emisja na antenie HBO3 zaplanowana została na wieczór, na godzinę 21:00. Serial liczy 6 odcinków.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?