Tadeusz Baranowski wraca z komiksowej emerytury!

Autor kultowych albumów Antresolka profesorka Nerwosolka czy Podróż smokiem Diplodokiem poinformował swoich fanów na Facebooku, że kończy prace nad nowym komiksem.

Twórca wcześniej informował, że kończy karierę komiksową – ze względu na brak zainteresowania wydawców jego pracami oraz niesatysfakcjonujący poziom wynagrodzeń w branży. Jak jednak widać na obrazku, pojawi się kolejny komiks, nad którym artysta pracował bez wsparcia – przenoszący nas ponownie do świata Fruwaczków, niewielkich istot zamieszkujących bajkowy świat. To komiks dla dzieci, nawiązujący do albumó Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady i To doprawdy kiepska sprawa, kiedy bestia się pojawia. Nie znamy jeszcze jego tytułu.

Komiks będzie oczywiście kolorowy – Baranowski zaznaczyl w jednym z komentarzy, że plansze pokoloruje Aleksandra Spanowicz, używając wyłącznie pędzla i farbek, bez narzędzi cyfrowych.

Zobacz również: Przyznano Złote Kurczaki – polską nagrodę komiksową

Źróło: Booklips, Facebook Tadeusz Baranowski; ilustracja wprowadzenia: materiały praswe/okładka

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?