Advertisement
Advertisementpixel

Stranger Things – książki już jesienią!

Penguin Random House – jedno z najwiekszych wydawnictw książkowych na świecie – oraz Netflix nawiązały współpracę i zapowiedziały wydanie w najbliższym czasie trzech pozycji opartych na serialu Stranger Things! Książki mają się ukazać jesienią tego roku.

Z informacji, których udzielili prasie przedstawiciele Penguina, pierwsza pozycja to książka towarzysząca serialu, m.in. zawierająca materiały zza kulis produkcji, zatytułowana Stranger Things: World Turned Upside Down: The Official Behind-The-Scenes Companion. Druga z planowanych publikacji to przeznaczona dla młodych odbiorców książka „na prezent”, w twardej oprawie, z poradami, mądrościami z serialu i ostrzeżeniami na nim bazującymi.

Trzecia książka z kolei to coś, na co mogą czekać fani Stranger Things – powieść, która ma rozszerzać uniwersum serii i stanowić prequel uzupełniający luki w opowieści o matce Jedenastki i programie MKUltra. Autorką będzie Gwenda Bond, a datę premiery ustalono ogólnie na wiosnę 2019. Jak zapowiadają Netflix i Penguin, planowanych jest więcej podobnych powieści.

Zobacz również: Stranger Things – 3. sezon ma być dla Eleven etapem dojrzewania

Przypominamy: na rok 2019 zapowiedziano premierę trzeciego sezonu serialu na platformie Netflix. Wydarzenia tego sezonu będą rozgrywały się  rok po akcji zakończonej w drugim. Nie podano jeszcze prawie żadnych szczegółów dotyczących fabuły, wiadomo jednak, że czuwają nad nią bracia Duffer: wiemy, że rozwinięty zostanie wątek siostry Lucasa, Eriki, oraz Steve’a Harringtona, który w serialu blisko związany jest z Nancy. Zdjęcia do serialu ruszyły w maju w Atlancie. W obsadzie zobaczymy nowe twarze: Cary’ego Elwesa, Jake’a Busey’a oraz Mayę Thurman-Hawke. Ze znanych już aktorów ponownie pojawią się Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp i Natalia Dyer.

Źródło: Deadline, Slashfilm

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?