Będzie grane! – czyli growe premiery grudnia

No i nadszedł grudzień. Za oknami szaruga, która miejmy nadzieję już niedługo ustąpi miejsca śnieżnej bieli. Niestety, grudniowe premiery gier nie wprowadzą wiele kolorytu do obecnej nijakości, a pod choinką będziemy szukać raczej nieogranych dotychczas produkcji, niż głośnych premier. A wszystko dlatego, że na rynku pojawią się głównie znane już produkcje, przygotowane z myślą o nowych platformach. Ze wszystkimi najciekawszymi pozycjami zapoznacie się poniżej.

Blair Witch – 3 grudnia

Zobacz również: The Sims 4: Uniwersytet – recenzja studenckiego dodatku

Akcja gry toczy się w 1996 roku w USA. Naszym bohaterem jest były policjant – Ellis, który dołącza do poszukiwań małego chłopca, zaginionego w pobliskim lesie Black Hills. W trakcie rozgrywki stawimy czoła nie tylko tytułowej wiedźmie z Blair, lecz zmierzymy się także z lękami i przeszłością głównego bohatera. Tajemnice mrocznego lasu odkrywać będziemy wraz z wiernym psem – Bulletem – to on będzie informował nas o nadciągającym z ciemności zagrożeniu. Na uwagę zasługuje fakt, że podczas jednorazowego ukończenia gry nie doświadczymy wszystkich możliwych scenariuszy, które przygotowali dla nas twórcy.

Platforma: PS4

EarthNight – 3 grudnia

Zobacz również: Need for Speed Heat – recenzja najlepszej odsłony wyścigówki EA od lat!

EarthNight to dwuwymiarowa gra zręcznościowa opracowana przez niezależne amerykańskie studio Cleaversoft. Akcja gry toczy się w przyszłości, kiedy to Ziemię zaatakowały kosmiczne smoki, błyskawicznie przejmując panowanie nad planetą. Ludzkość znalazła schronienie na dryfujących w przestrzeni kosmicznej statkach. To właśnie tam poznamy dwójkę nieustraszonych bohaterów, którzy postanawiają stawić czoła okupantom i odbić Ziemię z ich rąk. Podczas rozgrywki gracz odpowiedzialny będzie jedynie za wciskanie dwóch przycisków – skoku oraz ataku. Choć mechanika gry wydaje się banalna, to jej ukończenie będzie wymagać od was sporo wytrwałości i determinacji.

Platforma: PS4, Nintendo Switch, PC.

MechWarrior 5: Mercenaries – 10 grudnia

Zobacz również: Czy warto zagrać w Star Wars Jedi: Upadły zakon? Recenzja gry!

MechWarrior 5: Mercenaries to kolejna odsłona serii symulatorów mecha z uniwersum BattleTech. Akcja gry przenosi nas do 3015 roku, gdzie ludzkość zdołała już rozprzestrzenić się po znaczącej części naszej galaktyki. A tam gdzie ludzie, tam konflikty. Nie inaczej sprawa wygląda na Inner Sphere – to tutaj jako młody najemnik zasiądziemy za sterami mecha i włączymy się do walki w wojnie trwającej już od ponad 150 lat. Kampania dla jednego gracza przedstawi okres 35 lat z życia naszego bohatera. Dzięki temu otrzymamy możliwość rozwinięcia naszego biznesu i stworzenia całej floty najemników, którymi będziemy zarządzać.

Platforma: PC

Detroit: Become Human – 12 grudnia

Zobacz również: Blacksad: Under the Skin – recenzja. Świetna gra/zepsuta gra.

Jeden z najlepszych EX-ów Sony od studia Quantic Dream trafia na PC.  W Detroit: Become Human wkroczymy w cyberpunkowy świat i zostaniemy świadkami losów trzech androidów – Kary, Markusa i Connora. Poznajemy ich w momencie, kiedy maszyny zaczynają wyłamywać się spod kontroli ludzi i zaczynają odczuwać emocje. To od decyzji gracza zależeć będzie ich dalszy los. Każdy, nawet najdrobniejszy wybór może rzutować na koniec tej niesamowitej filmowej historii.

Platforma: PC

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?