TOP 20 – Najlepsze filmy na Netflix z 2020 roku! Ranking aktualizowany!

Prezentujemy najlepsze filmy na Netflix z 2020 roku! Choć pozostało jeszcze nieco czasu do Sylwestra, to od stycznia pojawiło się na platformie kilka produkcji, na które warto zwrócić uwagę. Zestawienie rankingowe może oczywiście ulec zmianie przez najbliższe miesiące, ale te pozycje już teraz są godne polecenia i obejrzenia. A całość wyszła różnorodna gatunkowo. Mamy horrory, komedie romantyczne, filmy akcji, fantasy, familijne, dramaty, dokumenty czy dramat sądowy.

Zobacz również: TOP 10 – Filmy dla singielek


20. Poradnik łowczyni potworów

Najlepsze filmy na Netflix z 2020 roku ropoczyna komediowy horror fantasy dla młodszych widzów, ewentualnie do luźnych posiedzeń wśród najbliższych. Kelly Ferguson, licealistka dorabiająca jako opiekunka dla dzieci, dołącza do tajnej organizacji chroniącej dzieci, gdy jeden z jej podopiecznych zostaje porwany przez potwory. W obsadzie m.in. Draco Malfoy z Harry’ego Pottera, czyli Tom Felton.

Fot. Netflix

19. Ratownik

Kolejna produkcja, która trafiła do zestawienia na pewien czas i raczej balansuje na granicy spadku. Hiszpański thriller może i potrafi trzymać w napięciu, ale niewiele więcej. Przykuty do wózka Ángel postanawia rozprawić się z tymi, którzy go zdradzili, a zwłaszcza z kobietą, która go porzuciła, gdy jej potrzebował.

Fot. Netflix

18. #Alive

I pierwszy azjatycki film na naszej liście. Nie jest to może najwyższy możliwy poziom, ale całkiem nieźle trafia w aktualne tematy. W koreańskim horrorze #Alive potworny wirus opanowuje miasto. Samotny mężczyzna zamknięty w mieszkaniu zostaje odcięty od pomocy i musi sam znaleźć wyjście z patowej sytuacji. W końcu zombie to nie przelewki. Warto dać szansę.

Fot. Netflix

17. Kissing Booth 2

17 miejsce należy do popularnego sequela komedii romantycznej. Prosta, niezobowiązująca rozgrywka na pochmurne popołudnie do oglądania z drugą połówką. Elle właśnie przeżyła najbardziej romantyczne lato w życiu. Teraz musi zdecydować, do kogo tak naprawdę należy jej serce. Powracają bohaterowie z poprzedniej odsłony wraz z kilkoma nowymi twarzami.

kissing booth netflix 2020

Fot. Netflix

16. Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham

Nieco wyżej w rankingu najlepszych filmów Netflixa ustawiamy sequel serii idącej niemal ręka w rękę z poprzednikiem. Lara Jean i Peter właśnie oficjalnie ogłaszają, że są parą. Tymczasem na scenę wkracza jeszcze jeden adresat miłosnych listów. Druga część w zasadzie idzie tropem „jedynki”, dodając kilka zakręconych momentów.

netflix 2020 do wszystkich chłopców

Fot. Netflix

15. Power

Wobec filmu z Jamiem Foxxem oczekiwania były spore, ale ten akcyjniak sci-fi nadal może dostarczyć nieco rozrywki. Nowy Orlean. Były żołnierz, nastolatka i policjant wspólnie poszukują źródła pochodzenia niebezpiecznej nowej pigułki, która daje zażywającym ją krótkotrwałe supermoce. Jeśli cenicie różnorodność etniczną w obsadzie, to ten film jest dla Was.

power

14. Blackpink: Light Up the Sky

Jeden z trzech dokumentów na liście i dowód, że K-POP zdobył świat. Członkinie niezwykle popularnego koreańskiego zespołu Blackpink opowiadają o sobie i o trudnościach, którymi była usiana ich droga do sławy. Produkcja bardziej dla fanów gatunku, ale wydaje się, że zmontowany na tyle solidnie, by dobrze przy nim spędzili czas zwolennicy filmów dokumentalnych.

Fot. Netflix

13. Chłopcy z paczki

Na liście najlepszych filmów Netflixa nie mogło zabraknąć i filmu podejmującego temat społeczności LGBT. Problematyka jest ujęta tu w ciekawe ramy, choć oczywiście największą zaletą jest tutaj świetnie dobrana obsada. Nowy Jork, rok 1968. Na imprezie urodzinowej siedmiu zaprzyjaźnionych gejów musi zmierzyć się ze skrywanymi uczuciami i nigdy niewypowiedzianą prawdą.

Fot. Netflix

12. W lesie dziś nie zaśnie nikt

Dla jednych ta produkcja jest objawieniem, jeśli chodzi o nasze rodzime podwórko, inni pokręcili nosem na kiczowatość i podążanie za utartymi schematami pochodzącymi ze starych amerykańskich slasherów. Niemniej warto wyrobić sobie zdanie samemu. Grupa nastolatków przyjeżdża na obóz przetrwania, gdzie ścierają się z dwoma zdeformowanymi kanibalami. Będzie sporo gore, humoru i popularnych gwiazd młodego pokolenia w obsadzie.

Zobacz również: Blok Ekipa parodiuje horror W Lesie dziś nie zaśnie nikt

wieniawa gąsiewska w lesie dziś nie zaśnie nikt

fot. Michał Chojnacki/Akson-Studio

11. Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga

Ja Ja Ding Dong i wszystko jasne. Pierwszą stronę rankingu najlepszych filmów Netflixa z 2020 zamyka komedia o …Eurowizji. Dwoje ambitnych muzyków, Lars i Sigrit, dostaje niepowtarzalną szansę reprezentowania swojego kraju w największym na świecie konkursie piosenki. Teraz wreszcie mogą udowodnić, że marzenia są po to, by je spełniać. Humor trafi pewnie głównie do fanów Willa Ferrella, ale trzeba przyznać, że film sporo nadrabia zapadającymi w pamięć autorskimi kompozycjami muzycznymi!

Fot. Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?