• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Jakiś czas temu, przed premierą Listów do M. 3 opublikowałem na łamach Movies Room artykuł, w którym zastanawiałem się, który z rodzimych filmów zaciągnie do kin więcej widzów w tym roku. Czy najlepszy pod tym względem będzie Botoks Vegi czy Listy do M. 3 (link TUTAJ). Pisząc go miałem z tyłu głowy Gwiezdne wojny: Ostatniego Jedi, jednak nie spodziewałem się że sukces Przebudzenia mocy, za którym ciągneła się łatka najbardziej oczekiwanego filmu w historii, a który w naszym pięknym nadwiślańskim kraju był wyższy od wyniku poprzedniej części komedii z Karolakiem o ledwie 10 tysięcy widzów, może zostać powtórzony. Jak się jednak okazuje został, bowiem to nowa część Gwiezdnych wojen jest teraz filmem, który zalicza najlepsze otwarcie w Polsce w 2017 roku. I tego wyniku nikt już nie pobije.

Zobacz również: Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi - recenzja filmu!

Jak czytamy w komunikacie prasowym Disney Polska film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi zanotował imponujące otwarcie w Polsce! Najnowsza produkcja Lucasfilm przez pierwsze dni wyświetlania ustanowiła rekord wpływów ze sprzedaży biletów – 17.8 miliona zł., gromadząc w kinach 781 tysięcy widzów*. Jest to najlepsze otwarcie 2017 roku w polskich kinach.

*Film Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi trafił do polskich kin również w wersji z dubbingiem, którą wybrało 46% widzów.

Widzimy więc, że choć świąteczna moc Listów do M. 3 jest bardzo wielka, to jednak fani Gwiezdnych wojen zjawili się w kinach liczniej. Niedługo okaże się, czy otwarcie to przełoży się na ogólną frekwencję, w której Ostatni Jedi również wyrasta na poważnego kandydata do zagrożenia filmowi Tomasza Koneckiego, mimo iż ten cały czas całkiem żwawo dobija do granicy 3 milionów widzów.  

źródło: Informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: Lucasfilm

 

Wiesz, co z tym zrobić


Łukasz Kołakowski

Łukasz Kołakowski

Dziennikarz

O mnie:

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad. Kontakt pod [email protected] Twitter: xkolek1


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.