Bumblebee uratowane przez chiński rynek w box office

Podczas gdy Aquaman zbliża się do przekroczenia miliarda dolarów, Bumblebee zdaje się powoli wychodzić na prostą.

Wszystko dzięki chińskim kinom. Bardzo mocne otwarcie dało filmowi 59.4 milionów dolarów, co w głównej mierze przyczyniło się do przebicia Aquaman, który królował w box office przez cztery tygodnie pod rząd.

Bumblebee

Fot. Empire

Zobacz również: Polar – zwiastun adaptacji komiksu z Madsem Mikkelsenem w roli głównej!

Opis dystrybutora filmu (kino): Rok 1987. Na jednej z kalifornijskich plaż Bumblebee znajduje azyl na złomowisku. Tymczasem Charlie (Hailee Steinfeld), dziewczyna u progu dorosłości, próbuje zrozumieć świat, wciąż szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Na wspomnianym złomowisku znajduje zdezelowanego, rdzewiejącego Bumblebee. Kiedy udaje jej się go odrestaurować, szybko orientuje się, że Bumblebee nie jest zwykłym żółtym „garbusem”.

Zobacz również: Aquaman z największymi dochodami w box office ze wszystkich filmów DC!

Obraz wyreżyserował Travis Knight. Jego gwiazdami są: Hailee Steinfeld, Pamela Adlon, John Cena, Stephen Schneider, Jorge Lendeborg Jr., Jason Drucker, Kenneth Choi, Ricardo Hoyos, Abby Quinn, Rachel Crow i Grace Dzienny. Ponadto Angela Bassett podłoży głos za Decepticona zwanego Shatter, a Justin Theroux wcieli się w Dropkicka, czyli innego przedstawiciela wspomnianej grupy.

Scenariuszem obrazu zajęła się Christina Hodson. Bumblebee trafi do polskich kin już 4 stycznia 2019 roku.

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia –  Paramount Pictures

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: Paramount Pictures

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?