Gigantyczna frekwencja na Klerze! Najlepszy wynik otwarcia na przestrzeni ostatnich 30 lat!

Wielki szum wokół filmu Kler przełożył się na gigantyczną frekwencję w kinach. Kino Świat ujawnił wynik otwarcia obrazu Wojtka Smarzowskiego. W ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania produkcję o problemach kościoła katolickiego w Polsce obejrzało prawie milion widzów!

Już na kilka tygodni przed premierą Kler został okrzyknięty „najważniejszym polskim filmem ostatniego trzydziestolecia” i najgorętszym tytułem jesieni. Wyczekiwane i szeroko komentowane dzieło Wojtka Smarzowskiego trafiło na ekrany polskich kin 28 września i z miejsca zanotowało najlepsze otwarcie roku, a przy tym pierwsze najlepsze otwarcie w historii polskiego kina na przestrzeni ostatnich 30 lat. Analitycy już w zeszłym tygodniu szacowali, że najnowszy film twórcy Wołynia w pierwszy weekend wyświetlania obejrzy rekordowa widownia, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Kler w przeciągu trzech dni zgromadzi w całej Polsce 935 357 widzów! Film z miejsca stał się najlepszym filmem otwarcia tegorocznego box office i pobił już dokonania największych hitów ostatnich lat: Pięćdziesiąt Twarzy Greya (otwarcie 834 479 widzów), Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (otwarcie 789 568), Listy do M. 3 (otwarcie 775 817 widzów), Pitbull. Niebezpieczne kobiety z 2016 roku (otwarcie 767 519 widzów) czy zeszłoroczny Botoks (otwarcie 711 906 widzów). Kler zanotował również pierwszy najwyższy wynik otwarcia polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 30 lat!

Zobacz również: Kobiety mafii 2 będą niczym Narcos! Poznajcie szczegóły filmu Patryka Vegi!

kler plakat pągowski

fot. materiały prasowe

W trakcie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych uhonorowano film prestiżowymi wyróżnieniami Nagrodą Dziennikarzy i Nagrodą Publiczności, otrzymał także Nagrodę Specjalną za „podjęcie ważnego społecznie tematu” oraz Nagrodę za scenografię.

Kler zadebiutował w kinach 28 września.

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?