Widzowie odwracają się od Vegi? Kobiety mafii 2 startują poniżej oczekiwań

Kobiety mafii 2 trafiły do kin w ostatni piątek. Poznaliśmy wynik otwarcia nowego filmu Patryka Vegi i pozostawia on pewien niedosyt.

Sensacyjno-gangsterską produkcję od piątku do niedzieli zobaczyło 373 982 widzów i zgodnie z planem została liderem weekendu. Oznacza to, że film osiąga drugi wynik otwarcia 2019 roku, gdyż w bieżącym roku lepiej wystartował jedynie Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 (576 tys. widzów). W przypadku produkcji kadżego innego twórcy należało by napisać o sporym sukcesie, lecz gdy weźmiemy pod uwagę, że jest to produkcja obwołanego królem polskiego box office twórcy Botoksu, to można mówił o lekkim rozczarowaniu. Szczególnie, gdy mowa o filmie realizowanym na kilku kontynentach i z zagranicznym aktorami na pokładzie.

Zobacz również: 365 dni – powstanie ekranizacja polskiej odpowiedzi na 50 Twarzy Greya

Przede wszystkim pierwsza część Kobiet mafii, która miała mniejszy rozmach niż „dwójka” i wchodziła do kin w analogicznym czasie, zanotowała rezultat o ponad 250 tysięcy lepszy. Zaś otwarcie na poziomie 378 tysięcy to najsłabszy wynik Vegi od 2016 roku i filmu Pitbull. Nowe porządki, który na początku obejrzało 211 tysięcy widzów. Zauważalna jest również tendencja spadkowa startów kolejnych filmów od czasu rekordowego Pitbull. Niebezpieczne kobiety, lecz do tej pory przybierała ona dosyć niskie wartości procentowe (Niebezpieczne kobiety  767 519; Botoks 711 906; Kobiety mafii 628 625).

Joanna Jędrzejczyk Katarzyna Warnke Kobiety mafii 2

fot. Aleksandra Mecwaldowska

Czy to oznacza, że Patryk Vega tworząc po dwa filmy rocznie powoli przejadł się polskim widzom? Więcej na pewno dowiemy się po ostatecznym wyniku Kobiet mafii 2 i zaplanowanej na ostatni kwartał roku premiery Small world.

Czy chodzisz do kin studyjnych?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Źródło: na podst. informacji prasowej / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?