The Mummy – znamy oficjalny opis filmu!

Wytwórnia Universal Pictures opublikowała oficjalny opis filmu The Mummy! Znajdziecie go poniżej. Obecnie trwa produkcja obrazu w Londynie. Warto tutaj dodać, że reboot Mumii będzie pierwszym dziełem w zaplanowanym, nowym, kinowym uniwersum wytwórni Universal Pictures, traktującym o ikonicznych, filmowych monstrach i potworach.

Bezpiecznie pochowana w krypcie głęboko pod bezlitosną pustynią, starożytna królowa (Sofia Boutella), której przeznaczenie zostało brutalnie i niesprawiedliwie odebrane, budzi się we współczesnym świecie razem z gniewem narastającym w niej przez tysiąclecia oraz okropieństwami przechodzącymi ludzkie pojmowanie!

Od rozległych piasków Środkowego Wschodu, poprzez ukryte labirynty pod współczesnym Londynem, The Mummy dostarczy zaskakującą intensywność oraz balans pomiędzy podziwem i dreszczami w zupełnie nowym wyobrażeniu klasycznej historii, która zabierze kinomanów w świat Bogów oraz potworów.

Mumcia 2

Zobacz również: The Mummy – Russell Crowe dołączy do obsady remake’u?

Obsada filmu składa się obecnie z Jake’a Johnsona (Jurassic WorldUdając gliniarzyJess i chłopaki), który zagra w produkcji postać o charakterze wojskowym – prawdopodobnie jakiegoś komandosa lub żołnierza; Toma Cruise’a (seria Mission: Impossible), Annabelle Wallis (Peaky Blinders) i Sofii Boutella (Kingsman: Tajne służby). Ostatnia ze wspomnianych pań odegra rolę tytułowego potwora, a z kolei Tom Cruise prawdopodobnie wcieli się w żołnierza sił specjalnych. Warto tutaj dodać, że Russell Crowe (GladiatorPiękny umysłNoe: Wybrany przez Boga) jest w fazie wczesnych negocjacji na temat swojego angażu do omawianej produkcji (więcej na ten temat znajdziecie w linku powyżej).

Dzieło The Mummy wyreżyseruje Alex Kurtzman, który ponadto wraz z Chrisem Morganem (seria Szybcy i wściekli) i Seanem Danielem (trylogia Mumia) sfinansuje omawiane widowisko. Z kolei scenariuszem zajął Jon Spaihts (Prometeusz), a funkcję producenta wykonawczego powziął na siebie Bobby Cohen.

Stwór stał się sławny dzięki Borisowi Karloffowi, który wcielił się w jego postać w dziele wyreżyserowanym przez Karla Freunda w 1932 roku. W kolejnych sequelach rolę tytułowego potwora powierzono Tomowi Tylerowi (Adventures of Captain Marvel) i Lonowi Chaneyowi Jr. Drugi z aktorów zagrał zupełnie inną wersję wykreowanej przez Borisa Karloffa mumii. Z kolei w ostatnich i najbardziej znanych filmach traktujących o rzeczonym stworze w reżyserii Stephena Sommersa w rolę wiekowego potwora wcielał się Arnold Vosloo.

Premiera filmu odbędzie się 9 czerwca 2017 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja prowadzenia – ComingSoon.net

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?