Watchmen – Robert Redford w obsadzie! Zagra… prezydenta Roberta Redforda

Nie, to nie jest żart. Wygląda na to, że Damon Lindelof planuje wykreować w uniwersum zapoczątkowanym przez Alana Moore’a alternatywę Ronalda Reagana.

I to nie byle kogo, bo samego Roberta Redforda. Najwyraźniej aktor wstrzymuje swoje plany związane z emeryturą przynajmniej dla Watchmen. Lindelof ma zatem zamiar iść tropem ostatnich kart komiksu Moore’a, gdzie dwóch dziennikarzy rozmawia o planach Redforda w związku z kandydaturą na prezydenta. Twórca zdradza, że ma on rządzić nieprzerwanie pomiędzy 1992 a 2019 rokiem, w ramach zarządzeń jego poprzednika, Nixona, który w Watchmen zniósł limit trwania kadencji.

Watchmen

Fot. HBO

Zobacz również: Watchmen – czas na pełny zwiastun przeboju HBO! | SDCC 2019

Szczegóły fabuły są trzymane póki co w tajemnicy. Showrunner serialu Damon Lindelof zapowiedział jednak już wcześniej, że jego dzieło nie będzie ekranizacją komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, tylko będzie się nim inspirował oraz ma być remiksem. Komiksy przyrównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, kiedy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Nowy serial ma być Nowym Testamentem, przystosowanym do czasów, w których dominującymi postaciami są Trump i Putin.

W obsadzie serialu Watchmen zobaczymy m.in. Reginę King (American Crime), Jeremy’ego Ironsa (Liga Sprawiedliwości), Dona Johnsona (Django), Tima Blake’a Nelsona (The Incredible Hulk), Louisa Gossetta Jr. (Oficer i Dżentelman) i Yahya Abdul-Mateena II (Aquaman). Do premiery dojdzie jesienią bieżącego roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?