Ubisoft stworzy grę Star Wars z otwartym światem!

Po wczorajszej wiadomości od Bethesdy o rozpoczęciu prac nad grą Indiana Jones, fani byli naprawdę zaciekawieni projektem. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną niespodziewaną wiadomość. Tym razem coś dla fanów Gwiezdnych Wojen. Mianowicie mowa o nowej grze z tego uniwersum, którą zajmie się Ubisoft, twórca serii Assassin’s Creed!

Lucasfilm Games jak widać, ma wielkie plany co do gier ze świata Gwiezdnych Wojen. W ostatnich latach marka Star Wars, nie była zbyt dobrze wykorzystana w świecie gier. Odkąd EA zdobyło licencję do tworzenia gier Star Wars, otrzymaliśmy zaledwie 4 gry z tego uniwersum: Star Wars Battlefront, Star Wars Battlefront 2, Star Wars Jedi: Upadły zakon oraz Star Wars: Squadrons. Pierwsza z nich miała dobry gameplay, ale ilość map, planet czy boahterów, spowodowała, że ludziom gra bardzo szybko się znudziła. Druga była bardzo kontrowersyjna m.in. z powodu nikczemnych lootboxów, trzecia była całkiem dobra (pomijając oczywiście glitche spotykane co 2 minuty), a w czwartej nie było sensu dalszej gry po tygodniu rozgrywki. Electronic Arts jak widać, nie ma pojęcia, co powinien robić z tym bogatym w świetne historie i niesamowite postacie, uniwersum. Być może Ubisoft będzie wiedział jak porządnie stworzyć grę Star Wars (choć i tak szczerze w to wątpię).

Zobacz również: Star Wars – to nie koniec przygód animowanej Ahsoki!

Niestety o fabule gry nic na ten moment nie wiemy. To samo dotyczy postaci, planet czy ery, w której odbędzie się nowa historia. Warto wspomnieć także, że licencja Star Wars wcale nie trafiła do Ubisoft. EA właśnie potwierdziło, że mają w planach kolejne gry z tego uniwersum i, że nie mogą się doczekać dalszej współpracy z Lucasfilm Games.


Źródło: Twitter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Wieloletni pasjonat filmów, zapalony gracz konsolowy, wielki fan komiksów i miłośnik seriali.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?